Tato fotogalerie je prázdná.

TW40 Junior

TW40 je asi nejznámějším typem zesilovačů Transiwatt. Jedná se o zesilovač s korečním předzesilovačem a koncovým stupněm s jmenovitým sinusovým výkonem 2x20W. Celý zesilovač je umístěn do dřevěné skříňky s hnědým potiskem napodobujícím dřevo. První kusy se od klasických koncových stupňů Transiwatt odlišují, typem koncových tranzistorů, nejsou zde užity obvyklé KD606/KD616. Místo křemíkového KD616 je zde použit 4NU74. Po příchodu KD616 do prodeje byl osazován již klasický komplementární pár KD606/KD616. V dokumentaci je navíc ve schématu rezistor R313 (R413), který však nebyl v zesilovačích zapojován. U ostatních typů zesilovačů se již nenachází ani v dokumentaci. Zajímavostí u několika prvních kusů je použití dvojice trimrů spojených plochou osičkou, keré se ukázalo jako velmi nepodařené. V té době již na trhu byly tandemové potenciometry a cena nebyla o tolik vyšší než při použití trimrů. Několikanásobně lepší paramry potenciometrů (souběh, šum atd...) zvítězily nad nižší cenou trimrů.

Diskusní téma: TRANSIWATT TW 40 JUNIOR

Re:TW40:stále žije

Datum: 04.10.2017 | Vložil: Jirka

Zkontroluj nejdříve kondenzátor C6 (svitkový 47nF) jestli je v pořádku a dobře ukostřen.

TW40: stále žije.

Datum: 06.08.2016 | Vložil: Vladimír

Mám téměř všechnyTransiwatty, ale pro TW40 mám slabost, protože to byl můj první "velký" zesilovač postavený v polovině 70tých let z komponentů zakoupených v tehdejší prodejně hi-fi nadšenců "Ve Smečkách". Občas čtu na jeho adresu přezíravé zmínky o "kamenouhelném zapojení" a jeho zastaralosti. Je ovšem nepopiratelným faktem, že zvukově i dnes přehraje výrobky některých známých firem.
Vloni jsem jej od základu obnovil výměnou kondenzátorů, jak svitků, tak elytů. Tady jsem použil osvědčené kvalitní typy z modré TF řady, rezistory jsem použil metalizované. Zůstaly pouze původní styroflexy, protože ani po těch mnoha letech nevykázaly nějakou změnu parametrů.
Nyní má opět šanci ještě dlouho úspěšně konkurovat daleko novějším konstrukcím.

Re: TW40: stále žije.

Datum: 03.01.2017 | Vložil: Jakub

Zdravím Vás.

Dostal jsem Transiwatt TW 40 Junior darem a rád bych ho uvedl do provozuschopného stavu. Po zapnutí posílá velké rány do repro. Všude jsem četl, že je potřeba vyměnit kondenzátory. Mohl bych Vás poprosit, zda byste mi mohl poradit jaké a kde kondenzátory pořídit?

Děkuji

Re: TW40: stále žije.

Datum: 04.10.2017 | Vložil: Jirka

Zkontroluj kondenzátor C6 svitkový 47nF.Hlavně kostru.

Přidat nový příspěvek