Tato fotogalerie je prázdná.

TW40 Junior

TW40 je asi nejznámějším typem zesilovačů Transiwatt. Jedná se o zesilovač s korečním předzesilovačem a koncovým stupněm s jmenovitým sinusovým výkonem 2x20W. Celý zesilovač je umístěn do dřevěné skříňky s hnědým potiskem napodobujícím dřevo. První kusy se od klasických koncových stupňů Transiwatt odlišují, typem koncových tranzistorů, nejsou zde užity obvyklé KD606/KD616. Místo křemíkového KD616 je zde použit 4NU74. Po příchodu KD616 do prodeje byl osazován již klasický komplementární pár KD606/KD616. V dokumentaci je navíc ve schématu rezistor R313 (R413), který však nebyl v zesilovačích zapojován. U ostatních typů zesilovačů se již nenachází ani v dokumentaci. Zajímavostí u několika prvních kusů je použití dvojice trimrů spojených plochou osičkou, keré se ukázalo jako velmi nepodařené. V té době již na trhu byly tandemové potenciometry a cena nebyla o tolik vyšší než při použití trimrů. Několikanásobně lepší paramry potenciometrů (souběh, šum atd...) zvítězily nad nižší cenou trimrů.

Diskusní téma: TRANSIWATT TW 40 JUNIOR

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

Datum: 05.06.2018 | Vložil: AlbertBab

The prostate is the central section of a male's reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate gland can be found just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, in most cases very uncomfortable and inconvenient for the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is among the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections in the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all varieties of prostate infection. It is caused by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition associated with a particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be brought on by trauma towards the urinary tract or by infections received from other regions with the body. A patient may experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal from the prostate defect accompanied by the use antibiotics and NSAIDs to take care of the redness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not yet to ascertain the cause of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate weight loss program is important. These are some in the things you can do and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for general health and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies suggest that a couple of ejaculations weekly will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef every week will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most crucial measure to look at to make certain a wholesome prostate is always to choose regular prostate health screening. If you are forty years and above, you should choose prostate examination at least one time 12 months.

Re:TW40:stále žije

Datum: 04.10.2017 | Vložil: Jirka

Zkontroluj nejdříve kondenzátor C6 (svitkový 47nF) jestli je v pořádku a dobře ukostřen.

TW40: stále žije.

Datum: 06.08.2016 | Vložil: Vladimír

Mám téměř všechnyTransiwatty, ale pro TW40 mám slabost, protože to byl můj první "velký" zesilovač postavený v polovině 70tých let z komponentů zakoupených v tehdejší prodejně hi-fi nadšenců "Ve Smečkách". Občas čtu na jeho adresu přezíravé zmínky o "kamenouhelném zapojení" a jeho zastaralosti. Je ovšem nepopiratelným faktem, že zvukově i dnes přehraje výrobky některých známých firem.
Vloni jsem jej od základu obnovil výměnou kondenzátorů, jak svitků, tak elytů. Tady jsem použil osvědčené kvalitní typy z modré TF řady, rezistory jsem použil metalizované. Zůstaly pouze původní styroflexy, protože ani po těch mnoha letech nevykázaly nějakou změnu parametrů.
Nyní má opět šanci ještě dlouho úspěšně konkurovat daleko novějším konstrukcím.

Re: TW40: stále žije.

Datum: 03.01.2017 | Vložil: Jakub

Zdravím Vás.

Dostal jsem Transiwatt TW 40 Junior darem a rád bych ho uvedl do provozuschopného stavu. Po zapnutí posílá velké rány do repro. Všude jsem četl, že je potřeba vyměnit kondenzátory. Mohl bych Vás poprosit, zda byste mi mohl poradit jaké a kde kondenzátory pořídit?

Děkuji

Re: TW40: stále žije.

Datum: 04.10.2017 | Vložil: Jirka

Zkontroluj kondenzátor C6 svitkový 47nF.Hlavně kostru.

Re: TW40: stále žije.

Datum: 06.08.2018 | Vložil: miloš

do dnes je transiwat opravdu na vysoké urovní v 80létech jsem postavil koncový stupen 2x50wat mixsažní pult a tež reprobedny podle schematu smečky Praha dělál jsem 9let DJ kamarát přez živou hudbu sám oceníl tu čistotu zvuku

Re: Re: TW40: stále žije.

Datum: 07.10.2018 | Vložil: miloslav

ano davám ti za pravdu jsem ročník 49 také jsem postavíl koncák a mixpul plus reprobedny schéma smečky Praha dělál jsem takeDJ od roku 1976do roku1988

Přidat nový příspěvek